Madeira

#

Madeira je ostrov poetických mien, a nie hocijakých - Ostrov večnej jari, Kvetinový ostrov alebo Zelená perla Atlantiku, všetkými týmito názvami sa môže chváliť. Stačí sa pozrieť na obrázky z Madeiry a okamžite zatúžite sa tam preniesť.

OSTROV VEČNej JARi Madeira

Priezračné more, úchvatné horské scenérie, kúzelné pobrežia a celoročne príjemná teplota, k tomu relatívne blízko a v bezpečných európskych podmienkach. Ak chcete počas dovolenky hlavne cestovať a spoznávať nádherné prírodné bohatstvo, bude pre vás Madeira tým pravým cieľom.

Cestovné doklady

Na Madeiru STAČÍ občiansky preukaz

Keďže je súostrovie Madeira súčasťou Európskej únie, platia tu rovnaké predpisy pre pohyb osôb ako inde v Európe - na cestovanie vám tak stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Vízum na Madeiru

Pre pobyt kratší ako 90 dní nie je žiadne vízum potrebné, pri odlete nie je vyžadovaná žiadna odletová taxa.

Doba letu na Madeiru

Doba letu z Prahy na Madeiru sa pohybuje v rozmedzí 5-6 hodín, takže sa nemusíte báť dlhého cestovania a môžete sem bez obáv vyraziť s celou rodinou.

Doba letu
cca 5 až 6 hodín

Video

Zaujíma vás, ako vyzerá príroda Madeiry a čo všetko tu môžete zažiť? Pozrite si video, ktoré sme pre vás na tomto ostrove natočili.

Počasie Madeira

Počasie Madeira

Na Madeire sa môžete tešiť na celoročne príjemnú klímu bez veľkých výkyvov, podobnú našej jari či skorému letu. Teplota mora sa pohybuje od 18 ° C v zime do 23 ° C v septembri, vzduch je najteplejší v auguste (25 ° C) a počas najchladnejších zimných mesiacov má stále príjemných 18-19 °C.

V lete takmer neprší a počas roka prehánky spravidla zachytia hory vo vnútrozemí, na južnom pobreží je tak stále krásne. V horách sa pripravte na nižšie teploty, vyššiu vlhkosť a mračno. Madeira nie je ideálna pre milovníkov opaľovania a tropických teplôt, ale ak máte radi teplo a nádhernú prírodu, budete týmto "ostrovom večnej jari" zaručene nadšení.

Priemerné teploty vzduchu na Madeire

19° C
18° C
19° C
20° C
21° C
22° C
25° C
25° C
25° C
23° C
22° C
20° C

Priemerné teploty vody na Madeire

18° C
18° C
18° C
18° C
19° C
20° C
22° C
22° C
23° C
22° C
21° C
19° C

Upozornenia

Na Madeire nehrozia žiadne zvláštne bezpečnostné riziká. Ak chcete veľa cestovať, vyplatí sa uzavrieť zdravotnú poistku pre prípad úrazu - pri nepozornosti horách môže ľahko dôjsť k vyvrtnutiu členku alebo k drobným zraneniam. V aute ani na izbe nenechávajte žiadne cennosti, všetko cenné si uschovajte v hotelovom trezore.

Nezabudnite si opaľovací krém, pokrývku hlavy a hlavne pevnú obuv. Ak sa vydáte do vnútrozemia, vezmite si so sebou dostatok pitia a nepremokavú bundu. Väčšina obyvateľov na ostrove je katolíckeho vyznania, preto sa správajte slušne a zbytočne sa neodhaľujte v meste ani na pláži. Za opaľovanie hore bez hrozí vysoká pokuta.

Madeira je hlavným ostrovom rovnomenného súostrovia, ležiaceho v Atlantickom oceáne, asi 580 km od marockého pobrežia a necelých 1000 km od Lisabonu. Celý ostrov má rozlohu 750 km2 a takmer polovica jeho obyvateľov žije v hlavnom meste Funchal na južnom pobreží.

Madeira je známa svojím prírodným bohatstvom, nádhernými údoliami a dych vyrážajúcimi horami. Najvyšší vrchol Pico Ruivo stúpa do výšky 1862 metrov. Na pobreží sa pestujú tropické plodiny, vo vyšších polohách sa môžete stretnúť s vínnou révou, obilím či eukalyptom. Pre pobyt je najpríjemnejší južná časť ostrova, kde v lete takmer neprší.

Východné pobrežie je skôr suché, naproti tomu na severe a západe môžete očakávať väčšie množstvo zrážok. V hornatom vnútrozemí sa nachádza veľa malebných údolí, prekrásnych scenérií a zaujímavých ciest, ktoré čakajú len na to, až ich objavíte. Za návštevu rozhodne stojí náhorná plošina Paul da Serra, údolia Rabaçal alebo mestečko Calheta s unikátnou piesočnou plážou.

Přehled aktuálních zájezdů