Bali

#

Chcete spoznať nádhernú exotickú krajinu na druhom konci zemegule, ktorá je synonymom nespútanej prírody, nádherných pláží a meditácie? Potom sa vydajte na Bali.

KRAJINA BOHOV Bali

Čaká tu na vás oddych v prostredí ryžových polí, skrytých zátok aj prastarých chrámov, služby sú pritom na svetovej úrovni. Na Bali sa miešajú vplyvy desiatok kultúr a bezchybnú dovolenku si tu užijú všetci od rodín s malými deťmi až po dobrodruhov.

Cestovné doklady

K tomu, aby ste mohli stráviť krásnu dovolenku na Bali, budete potrebovať platný cestovný pas (skontrolujte si, či platí minimálne ďalších 6 mesiacov po plánovanom návrate) a vízum. Odložte si tiež peniaze na koniec dovolenky, pretože pred odletom z Bali budete musieť zaplatiť odletovú taxu vo výške 100 000 IDR.

Od 1.4.2015 je pre turistov zrušená vízová povinnosť do Indonézie.

Doba letu na Bali

Na Bali nájdete jediné letisko - Denpasar, niekedy tiež označované ako Kuta. Let z Prahy do Denpasaru trvá okolo 16 až 18 hodín, pripravte si preto do príručného batohu čítanie alebo prehrávač s hudbou, aby vám cesta rýchlejšie utiekla.

Video

Zaujíma vás, aká je na Bali príroda a čo všetko tu môžete zažiť? Pozrite si video, ktoré sme pre vás na Bali natočili.

Počasíe Bali

Počasie Bali

Ostrov Bali leží v tropickom pásme, takže počasie je tu pre exotickú dovolenku ideálne v priebehu celého roka. Iba od októbra do marca prichádzajú silnejšie dažde, takže ak sa im chcete vyhnúť, vydajte sa sem radšej neskôr na jar či v lete. Priemerná ročná teplota je na Bali krásnych 28 ° C, čo sa týka vzduchu, jako aj teploty mora. Slnko svieti na Bali niekedy až 12 hodín denne, navyše s veľmi silnou intenzitou, nezabudnite si preto opaľovací krém a slnečné okuliare. Na pobreží sú teploty o niečo vyššie (často sa blížia k 35 ° C), smerom do vnútrozemia mierne klesajú. Ak sa vydáte na cestu do hôr, pribaľte si dlhé nohavice a vetrovku - počas večerov sa vám budú hodiť.

Priemerné teploty vzduchu na Bali

28° C
27° C
27° C
27° C
27° C
26° C
25° C
25° C
26° C
27° C
27° C
28° C

Priemerné teploty vody na Bali

29° C
29° C
29° C
30° C
29° C
28° C
27° C
27° C
27° C
28° C
29° C
29° C

Upozornenia

Na Bali nehrozia žiadne mimoriadne zdravotné ani bezpečnostné riziká.

Najčastejším problémom bývajú črevné ťažkosti, ktorým sa ale môžete vyhnúť tým, že budete konzumovať primerané množstvo potravín, nebudete piť vodu z kohútika a ovocie, ktoré sa nedá olúpať, starostlivo umyjete (najlepšie balenou vodou).

Pozor si také dávejte při cestování po ostrově a během jízdy na motocyklu rozhodně nezapomínejte na ochrannou přilbu. Pokud jde o bezpečnost, asi nejčastějším problémem bývají na Bali kapesní zloději a nenechavé opice.Pozor si dávajte pri cestovaní po ostrove a pri jazde motocyklom rozhodne nezabúdajte na ochrannú prilbu. Pokiaľ ide o bezpečnosť, asi najčastejším problémom bývajú na Bali vreckoví zlodeji a dotieravé opice.

Ostrov Bali je súčasťou indonézskeho súostrovia Malé Sundy. Leží v jeho západnej časti, medzi dvoma nemenej známymi ostrovmi - Jáva a Lombok.

Rozloha ostrova je 5 780 km2, pričom na dĺžku má asi 112 km a na šírku 153 km. Okrem nádherných pláží a romantických zátok nájdete na Bali aj úrodné údolia a vysoké hory, z ktorých je úžasný výhľad po ostrove.

Hlavné mesto Denpasar leží na juhu ostrova, rovnako ako najvyhľadávanejšia turistická aglomerácia Kuta-Legian-Seminyak.