Kapverdy

#

Vydajte sa za exotikou na Kapverdské ostrovy. Zažite tu veľa zábavy aj romantiku, ale predovšetkým si vychutnáte ničím nerušený odpočinok na jednej z najkrajších a najpokojnejších plážach sveta.

Prirastú VÁM K SRDCIKapverdy

Kapverdy nájdete neďaleko rovníka pri africkom kontinente. Ide o bývalú portugalskú kolóniu, preto ja miestna kultúra formovaná nielen africkými národmi, ale aj Portugalcami, ktorí ovplyvnili tunajšie jazyk a kolorit.

Cestovné doklady

Pred cestou na Kapverdy si nezabudnite skontrolovať cestovný pas. Mal by byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Z tohto dôvodu nie je možné vycestovať na takzvaný rýchlopas, ktoré sú platné iba 6 mesiacov od vydania.

Pre slovenských občanov platí na Kapverdských ostrovoch vízová povinnosť. Víza vám spravidla zaistia cestovné kancelárie. Iba ak cestujete sami, je jednoduchšie si víza zaobstarať až na letisku v cieľovej destinácii. Cena turistického víza vychádza na 25 eur. K jeho vybaveniu vám postačí platný cestovný pas.

Doba letu

Na rozdiel od Karibiku majú Kapverdské ostrovy pre Európanov jednu veľkú výhodou, a to tú, že nie je potrebné letieť cez pol sveta, aby ste si mohli užiť nádherné piesčité pláže a tropickú atmosféru. Kapverdy sú totiž od európskeho kontinentu vzdialené iba 7 hodín letu, a to na letisko Espargos (Sal), jako aj na letisko Rabil (Boa Vista). Pri spiatočnom lete čakajte hodinové medzipristátie na neďalekých Kanárskych ostrovoch.

Vzdialenosť Kapverdských ostrovov od Prahy je cca 5 050 km.

Doba letu
cca 7 hodín

Počasí Kapverdy

Počasí Kapverdy

Kapverdy sú celoročne slnečná destinácia, ideálnea pre dovolenky pri mori. Priemerné teploty sa po celý rok pohybujú okolo 25 ° C. Počas hlavnej sezóny (november - máj) je na ostrovoch veterno, vo večerných hodinách preto radšej využite dlhé nohavice či vetrovku. Vietor ustáva koncom mája, v lete sa potom začínajú objavovať zrážky. Najvyššie teploty cca okolo 30 ° C môžete očakávať od septembra do novembra. Teplota vody sa v hlavnej sezóne pohybuje okolo 21 ° C, v lete potom dosahuje približne 25 ° C. Okrem vetra sa pripravte tiež na silné vlny a početné prúdy. Vyplatí sa preto sledovať vlajky na plážach a držať sa ich odporúčaní.

Priemerné teploty vzduchu na Kapverdách

24° C
25° C
25° C
25° C
26° C
27° C
28° C
28° C
30° C
29° C
28° C
27° C

Priemerné teploty vody na Kapverdách

23° C
24° C
24° C
24° C
24° C
25° C
27° C
28° C
28° C
28° C
27° C
26° C

Kapverdské ostrovy sa skladajú z 15 ostrovov sopečného pôvodu. Turistický ruch sa tu však rozvíja iba na ostrovoch Sal a Boa Vista, ktoré sa môžu pochváliť jednými z najkrajších piesočnatých pláží. Sal a Boa Vista sú oproti ostatným ostrovom síce vyprahnuté, ale turistom majú čo ponúknuť. Na zvyšných ostrovoch príroda bujnie zeleňou a týčia sa tu vysoké hory. Najvyšším vrcholom je Pico de Fogo (2 829 m. n. m.) na ostrove Fogo, jedná sa o jedinú doteraz aktívnu sopku na Kapverdách.

Destinace

Video příroda

Video adrenalin

Upozornenia

Najväčším zdravotným rizikom na Kapverdských ostrovoch je silné slnko. Ostrovy ležia pri rovníku, slnečné lúče tak dosahujú vysokú intenzitu. Odporúčame preto chrániť sa opaľovacím krémom s vysokým faktorom (SPF 50), aby ste predišli nepríjemným popáleninám a podráždeniam kože. Je vhodné natierať sa aj v prípade, keď je slnko schované za mrakmi. V slnečných dňoch sa nenechajte zmiasť vetrom, ktorý príjemne ochladzuje a navodzuje svieži pocit. Slnečné žiarenie je napriek tomu silné a mnoho turistov si tak privodí úpal či popáleniny. Chráňte sa preto pokrývkou hlavy, okuliarmi a nezabudnite na dostatok tekutín.

Ak trávitedovolenku na Kapverdských ostrovoch v lete, keď je zvýšená vlhkosť vzduchu, nezabudnite na repelent proti komárom.