Menorka

#

Menorca je nádherný a pokojný ostrov neďaleko španielskeho pobrežia, na ktorý mieria milovníci krásnej prírody a odpočinkovej dovolenky. Je to destinácia plná slnka, kvetov a nepreskúmaných zákutí, ktoré len čakajú na objavenie.

Menorca

Nečakajte na to, kedy sa z tohto ostrova stane rovnako vyťažené miesto, ako je susedná Mallorca, a vyrazte spoznávať krásy Menorky čo najskôr.

Cestovní doklady

Občiansky preukaz

Občania SR môžu letieť na Menorcu s platným cestovným pasom alebo s občianskym preukazom.

Vízum na Menorcu

Pre cestu na Menorcu nie je cestovné vízum potrebné.

Doba letu na Menorcu

Cesta na Menorcu lietadlom vám zaberie zhruba 2 hod 15 min. Ak dávate prednosť dovolenke, na ktorú nemusíte letieť príliš dlho, ale kde sa napriek tomu poriadne ohrejete v lúčoch slnka, je pre vás Menorca tou pravou destináciou.

Doba letu
cca 2 hodiny 15 minút

Počasie Menorca

Počasie Menorca

Počasie na Menorce je typicky stredomorské. Horúce suché letá striedajú mierne a daždivé zimy. V lete tu očakávajte priemerné teploty blížiace sa 30 ° C, voda býva vyhriata približne na 20-21 ° C. V zime klesá teplota približne k 10 ° C a prší aj niekoľkokrát do týždňa. Ak máte radi veľa slnka, ale chcete sa vyhnúť najväčším horúčavám, vyrazte na Menorcu v máji alebo v septembri, užijete si tu približne 8 až 9 hodín slnečného svitu a priemerné teploty pritom tesne prekračujú príjemných 20 ° C.

Priemerné teploty vzduchu na Menorke

13° C
14° C
15° C
16° C
20° C
23° C
27° C
27° C
24° C
20° C
15° C
12° C

Priemerné teploty vody na Menorke

14° C
13° C
15° C
15° C
18° C
21° C
24° C
26° C
25° C
23° C
20° C
16° C

Menorca je najsevernejšie a najvýchodnejšie položeným ostrovom Baleárskeho súostrovia. Tento zelený ostrov patriaci k Španielsku má rozlohu 668 km2 a žije tu približne 82 000 obyvateľov, najviac na juhovýchode v okolí hlavného mesta Mao. Na dĺžku meria ostrov približne 50 km, na šírku približne 16 km. Pozdĺž celého pobrežia sa okrem krásnych schovaných pláží nachádza veľa pôvodných hradov a pevností, ktoré ostrov chránili pred nájazdníkmi. Pokiaľ chcete spoznať krásy Menorky čo najlepšie, požičajte si bicykel a vyberte sa na prieskum sa na ňom.

Upozornenia

Na Menorke vám hrozí v podstate len jedno riziko, a to slnko. Najmä cez leto tu sú lúče dosť intenzívne, takže ak máte citlivú pokožku, rozhodne by ste nemali zabúdať na ochranný krém s faktorom aspoň SPF 30 a počas poludňajších a skorých popoludňajších hodín by ste mali dodržiavať siestu v tienistom prostredí. Pre všetkých návštevníkov potom platí dodržiavať pitný režim, nosiť slnečné okuliare (kvalitné, so skutočne účinným filtrom) a nepreťažovať sa. Pozor na seba dávajte aj pri športovaní a pri peších výletoch alebo cyklocestách po ostrove. To napokon platí kdekoľvek. Inak je Menorca v podstate najbezpečnejší španielsky ostrov, takže by ste sa tu mali cítiť skutočne dobre.