Malorka

#

Doprajte si dovolenku plnú slnka a hudby na Malorke. Nemusíte lietať nikam ďaleko, aby ste si užili slnečné dni a vynikajúci all inclusive servis. Stačí vydať sa na Baleáry, konkrétne na ostrov Mallorca.

Mallorca

Báječné jedlo, španielske rytmy, očarujúca príroda - čo viac si môžete od svojej letnej dovolenky priať! Navyše vďaka viac ako trom stovkám slnečných dní v roku sa tu skvele ohrejete aj v októbri. Už vás to doma nebaví? Potom nečakajte už ani minútu a vyrazte na Mallorcu!

Cestovné doklady

Cestovné doklady na Mallorcu

K ceste na Mallorcu vám stačí platný občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Vízum Mallorca

K ceste na Mallorcu nie je vízum potrebné.

Doba letu na Mallorcu

Cesta lietadlom na Mallorcu vám zaberie približne 2,5 hodiny. Všetky medzinárodné turistické lety mieria na letisko v hlavnom meste Palma de Mallorca, odkiaľ sa do svojho hotela dostanete väčšinou autobusom s delegátom cestovnej kancelárie.

Doba letu
cca 2 hodiny 30 minút

Počasie Mallorca

Počasie Mallorca

Mallorca je jednou z mála európskych destinácií, kde sezóna trvá od mája až do októbra. Slnko tu žiari okolo 3000 hodín ročne, v lete sa priemerné teploty vzduchu pohybujú okolo 30 ° C, voda je zohriata na 25 ° C. Minimálne zimné teploty sa blížia 10 ° C. Ani v zime tak nie je problém Mallorcu navštíviť a venovať sa jej poznávaniu z iného uhla. Ak sa chcete hlavne kúpať, opaľovať a čo najviac minimalizovať riziko daždivej dovolenky, potom vyrazte na Mallorcu o prázdninách. Jar s teplotami okolo 20 ° C je skvelé obdobie pre turistiku, cyklovýlety a poznávanie španielskej architektúry a tradícií. To isté platí aj na jeseň. Zimy na Malorke sú mierne, zato daždivé. Ak vám nevadia tropické teploty, pokojne vyrazte na ostrov v júli alebo v auguste - príjemnejšie teploty a menej turistov čakajte v júni a septembri.

Priemerné teploty vzduchu na Malorke

14° C
14° C
17° C
19° C
23° C
27° C
30° C
30° C
26° C
23° C
18° C
15° C

Priemerné teploty vody na Malorke

14° C
13° C
14° C
15° C
17° C
22° C
25° C
26° C
25° C
23° C
20° C
16° C

Mallorca je súčasťou Baleárskych ostrovov a je to zároveň najväčší ostrov patriaci Španielsku. Hlavné mesto Palma de Mallorca leží na juhu ostrova, horský masív Tramuntana chráni nielen toto mesto, ale väčšinu ostrova pred nepriaznivým počasím, naviac je obľúbeným cieľom horolezcov.

Rozloha ostrova je 3 648 km2 a jeho rozmery sú zhruba 110 x 80 km. Nie je tak problém počas týždňovej dovolenky ostrov poriadne precestovať. Na rozdiel od Kanárskych ostrovov tu navyše nájdete veľa zelene, takže ak nemáte v úmysle len ležať na pláži, je Mallorca rozhodne dobrá voľba.

Upozornenia

Na Malorke vám hrozia rovnaké riziká, ako vo väčšine destinácií na juhu Európy - teda vreckoví zlodeji a úpal. Ak sa navyše chcete počas svojej dovolenky venovať adrenalínovým športom alebo cyklocestovániu, rozhodne by ste mali uzavrieť vhodné zdravotné poistenie. Inak je ale Mallorca v zásade bezpečný ostrov - aj vďaka tomu, že tu väčšina obyvateľov žije z cestovného ruchu a rozhodne nechcú svoje živobytie ohroziť. Ak teda na seba budete opatrní, nebudete sa zbytočne cez poludnie vystavovať slnku, nosiť pri sebe veľké množstvo peňazí a chodiť v noci sami po temných uličkách, mali by ste tu byť v bezpečí.