Open navigation

Clubhotel Riu Karamboa
späť na Kapverdy

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Hotely známeho reťazca RIU vám zaimponujú nielen originálnym vzhľadom, ale aj kvalitou ponúkaných služieb. Priestranné izby, špičková kuchyňa a profesionálny personál sú len tri z mnohých predností Clubhotela Riu Karamboa.

AFRICKÝ ŠTÝLV LUXUSNOM BALÍČKU

Pre milovníkov morských plodov, vegetariánskej kuchyne a  ovocia dozretého na tropickom slnku je hotel ako stvorený. V ponuke nájdete africké, ázijské i vyložene kapverdské pochúťky.

Clubhotel Riu Karamboa leží na západnom pobreží Boa Visty, jedného z Kapverdských ostrovov. Hotel je situovaný priamo na pláži necelé 3 kilometre od letiska Rabil, takže presun k nemu ubehne rýchlo, ale hluku z letiska sa nemusíte obávať. Južnejšie na pláži ležia ďalšie dva navštevované hotely – Royal Decameron Boavista a Iberostar Club Boa Vista. Najobývanejšie mestečko na ostrove, Sal Rei, sa nachádza len 9 kilometrov od hotela, čo je ideálna vzdialenosť pre príjemnú večernú prechádzku na miestne trhy, pri ktorej sa pokocháte západom slnka nad hladinou oceánu.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Hotel je súčasťou známeho reťazca Riu, ktorých budovy vám na prvý pohľad utkvejú v pamäti vďaka typickým vežičkám. Clubhotel Riu Karamboa je jedným z najluxusnejších hotelov na celých kapverdských ostrovoch a iste s ním budú spokojní aj tí najnáročnejší klienti. Hneď po príjazde vás na dovolenkovú nôtu naladí vstupná hala s recepciou v africkom štýle, ktorej dominuje pôsobivý umelý vodopád. Tu v pokojnom prostredí sa môžete pripojiť k wi-fi a vybaviť všetko, čo potrebujete.

Srdcom hotela je hlavná reštaurácia, kde sa podávajú raňajky, obedy a večere, za pozornosť ale stojí i reštaurácia umiestnená priamo v bazéne. Okrem toho môžete ochutnať miestne špeciality v jednej z troch tematických reštaurácií – africkej, ázijskej či kapverdskej.

V rámci all inclusive môžete navštevovať bar pri bazéne, ako aj bary priamo v hoteli, kde vám príjemná obsluha namieša nápoje presne podľa vašich predstáv. Občerstvenie si môžete vziať so sebou na terasu, kde si ho vychutnáte na čerstvom vzduchu. Zatiaľ čo vaše ratolesti pohltí zábava v detskom klube, na ihrisku alebo v malom bazéne, vy si môžete dopriať relax v bazéne s vírivkou, nechať sa skrášliť v kaderníctve alebo zájsť do sauny. Ak sa vám minie hotovosť, personál vás ochotne nasmeruje k bankomatu v hoteli a vy tak môžete kedykoľvek vyraziť do miestneho butiku alebo predajne so suvenírmi a nakúpiť drobnosti pre seba a svojich blízkych. Pokiaľ patríte k cestovateľom vyhľadávajúcim spoločenský život, určite oceníte hotelový nočný klub, v ktorom zábava pretrváva až do rána.

Izby

K hotelovým izbám sa dostanete po záhradnej ceste, ktorá vedie od hlavnej budovy. Touto cestou sa dostanete i na pláž alebo napríklad do fitness centra.

Každá izba je štandardne vybavená vlastnou kúpeľňou a toaletou (2 umývadlá, sprchový kút, sušič vlasov).

Nadmernú horúčavu zmierňuje centrálne riadená klimatizácia a stropný ventilátor. V mini chladničke si môžete uschovať alkoholické i nealkoholické nápoje na osvieženie, alebo napríklad čerstvé ovocie, ktoré si neskôr vychutnáte na vašom balkóne alebo terase, odkiaľ môžete nerušene pozorovať zapadajúce slnko. Praktickou súčasťou vybavenia je trezor na cennosti a telefón. Ak sa vám večer nebude chcieť medzi ľudí, nie je nič pohodlnejšie ako zapnúť satelitnú televíziu a pohrúžiť sa do sledovania programov z celého sveta. Aj keď sa vás na dovolenku chystá viac, nebudete sa na izbách musieť tiesniť – rodinné izby majú oproti štandardným navyše obývaciu izbu s gaučom, takže budete mať dosť priestoru i súkromia.

Pláž

Hotel leží na jemnej piesčitej pláži orientovanej západne, takže výhľady na západ slnka s koktejlom v ruke sú tu na dennom poriadku. Hosťom sú k dispozícii lehátka a slnečníky zdarma. Vzhľadom k tomu, že Kapverdy zatiaľ nie sú destináciou masového turizmu, nemusíte sa obávať, že by ste si na pláži nenašli voľné miesto. Každý hotel vlastní celé kilometre pláže a Riu Karamboa nie je výnimkou, čo znamená, že si užijete prechádzky po kilometroch jemného piesku, pri ktorých často nestretnete živú dušu.

Aktivity

Pretože ostrov Boa Vista je pomerne malý a nie príliš bohatý na prírodné krásy, snaží sa hotelový personál ponúknuť hosťom čo najviac aktivít priamo v mieste pobytu. Zábavu a trochu akcie si užijete napríklad pri windsurfingu vo vlnách Atlantiku, kajakingu alebo pri streľbe zo vzduchovej pištole. Páry si užijú zábavu na tenisových kurtoch (k dispozícii sú hneď dva) alebo pri plážovom volejbale, po zápase si môžu vydýchnuť v saune alebo hydromasážnej vani jacuzzi. Tí, ktorí nevynechajú pohyb ani na jediný deň, určite ocenia miestne fitness centrum. Dámy a slečny si vytvarujú postavu pri aquagyme v hotelovom bazéne, deti naláka nevšedná zábava v podobe shuffleboardu, stolnej obdoby curlingu. Tí z vás, ktorí už mali osemnásť, určite aspoň raz zavítajú do nočného klubu Pacha. Samozrejmosťou sú najrôznejšie animačné programy (pre deti i dospelých) a na záver dňa je pre vás pripravený večerný program. Za malý príplatok si môžete od profesionálnych fyzioterapeutov dopriať masáž v spa centre, ktorá uvoľní a zregeneruje vaše unavené telo.

Stravovanie

Stravovanie v Clubhoteli Riu Karamboa je formou all inclusive. Bar a reštaurácia sú otvorené 24 hodín denne. Raňajky, obedy i večere sa podávajú formou bufetu, kde na vás čaká výber z mäsa, morských plodov, vegetariánskych jedál, rady príloh a množstva čerstvého ovocia a zeleniny. V priebehu dňa sa tu môžete zastaviť po ľahké občerstvenie na doplnenie síl, alkoholické i nealkoholické nápoje dostanete celodenne v akomkoľvek množstve. Samozrejmosťou je balená voda zdarma.