Open navigation

Melia Tortuga Beach
späť na Kapverdy

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Najluxusnejším rezortom na Sal je bezpochyby Melia Tortuga Beach. Báječnú relaxáciu vám zabezpečia balijské postele, aromatické kúpele, saunu a veľa ďalších služieb.

LUXUS V NÁRUČÍ KVETÍN A ŠAMPANSKÉHO

V súkromnom salóne hotelového klubu si môžete dopriať to najlepšie šampanské na ostrove a baviť sa s priateľmi až do rána. Plážový bar tohto hotela patrí podľa CNN k najlepším barom sveta.

Melia Tortuga Beach Resort & Spa leží v krásnych končinách juhozápadného pobrežia ostrova Sal. Je to ten najluxusnejší rezort na Sal a zároveň patrí k najvyhľadávanejším na celých Kapverdských ostrovoch. Rezort leží na pláži Ponta Preta, vzdialenej približne 2,5 km od mestečka Santa Maria a 14 km od letiska. Do Santa Marie vypravuje hotel každý deň niekoľko spojov, ktoré môžete bezplatne využiť a podívať sa tak do najživšieho miesta na južnom pobreží ostrova. Ak budete mať náladu sa prejsť, cesta po pláži tiež nie je nezdolateľne dlhá a zavedie vás k majáku, od ktorého je nádherný výhľad na Atlantik.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Areál rezortu je pomerne rozľahlý, napriek tomu prehľadne usporiadaný, takže sa v ňom nestratíte. Okolie lahodí oku najmä vďaka práci miestneho záhradníka, ktorého pričinením tu všetko doslova kvitne. Vo vstupnej hale vás privítajú prívetiví recepční, ktorí vás zoznámia s jednotlivými súčasťami hotela. Tými sú 4 reštaurácie, 3 bary, nočný klub, minimarket, 2 konferenčné miestnosti, miniklub, posilňovňa, kúpele a detské ihrisko. Návštevníci môžu voľne využívať jeden z dvoch priestranných bazénov, ku ktorému patria ležadlá a slnečníky. V blízkosti detského bazéna funguje Kids club, ktorý sa stará o zábavu deťom od 5 do 12 rokov.

Malí návštevníci môžu vpadnúť na detské ihrisko, kde sa do sýtosti vybláznia, zatiaľ čo vy môžete za drobný poplatok surfovať po internete alebo vybavovať korešpondenciu. Do neskorého večera (a skorého rána) je pre hostí otvorený Late bar, kde nájdete privátny VIP salónik a to najlepšie šampanské na ostrove.

Izby

Štandardné izby, ktoré sú vzdušné a priestranné, pozostávajú zo spálne a obývacej izby s kuchynským kútom s postačujúcim základným vybavením pre nenáročné varenie. K ďalšiemu vybaveniu izieb patrí ovládateľná klimatizácia, telefón, trezor a televízia so satelitným prijímačom.

Za poplatok môžete využívať minibar na izbe a internetovú prípojku. Súčasťou ubytovania je vlastné sociálne zariadenie v podobe priestrannej kúpeľne so sprchou alebo vaňou a s toaletou. Vlastný fén si voziť nemusíte, nájdete ho vo vybavení každej izby. Ku všetkým izbám je pripojená vlastná terasa alebo balkón, kde sa vám naskytne výhľad do čarovnej záhrady alebo na pláž, ktorá začína hneď za hotelom. Ak cestujete s celou rodinou, určite uvítate možnosť rezervovať si za príplatok rodinnú izba s extra spálňou.

 

Pláž

Resort Melia Tortuga Beach & Spa leží priamo na nádhernej piesčitej pláži Ponta Preta. Ak sa vám nechce kráčať nikam ďaleko, využite kamenný vstup do vody priamo pri hoteli. Ak si chcete užiť klasický piesočný vstup do oceánu, budete sa musieť vydať o kúsok ďalej. Výhodou väčšej vzdialenosti od hotela je samozrejme kľudnejšie a tichšie prostredie, budete to ale mať o niečo ďalej do plážového baru, kde sa servírujú koktaily, ovocie a drobné občerstvenie. O kvalite tohoto baru svedčí fakt, že bol dokonca na cestovateľskom webe stanice CNN zvolený za jeden z najlepších barov sveta. Či už zostanete priamo pri hoteli alebo sa vydáte po pláži na sever či na juh, naskytne sa vám počas večera uchvacujúci výhľad na západ slnka nad Atlantikom, ktorý si rozhodne nesmiete nechať ujsť.

Aktivity

Súčasťou all inclusive programu v Melia Tortuga Beach Resort & Spa je nielen pestrá ponuka nápojov a pokrmov, ale aj bohatý sprievodný program. Počas dňa sa môžete zapojiť do aktivít ako je napríklad tanec, cvičenie alebo jogou pri hlavnom bazéne, večer sa vám o náladu postará živá kapela alebo skúsený DJ. V rezorte si zahráte aj futbal, plážový volejbal, vodné pólo, zacvičíte aqua aerobic alebo si zaposilňujete v kvalitne vybavenom fitness centre. Za poplatok môžete využiť služby hotelového lekára, práčovne či úschovne batožiny. Ak si chcete užiť naozajstný luxus, vyskúšajte balijské postele a kúpeľné procedúry YHI Spa, vďaka ktorým očistíte telo a osviežite ducha (sauna, parné kúpele, aromatické kúpele, ...). Adrenalín a dostatok pohybuje si zabezpečíte návštevou centra vodných športov, ktoré vám ponúka windsurfing, kitesurfing, potápanie či šnorchlovanie, alebo vám k odreagovaniu postačí aj prosté rybárčenie.

Stravovanie

Stravovanie formou all inclusive prebieha od 9:00 do 24:00 a zahŕňa raňajky, obed a večeru formou bufetu, občerstvenie v priebehu dňa a neobmedzené množstvo rozlievaných nealkoholických a alkoholických nápojov miestnej výroby, to všetko v miestach určených hotelom. Ak budete mať čas a chuť, určite navštívte všetky hotelové bary. Každý je niečím špecifický a má svoju zvláštnu atmosféru, ale pre všetky platí jedno - svojich päť hviezdičiek si (rovnako ako celý hotel) rozhodne zaslúžia.