Open navigation

Clubhotel Riu Funana
späť na Kapverdy

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Dva v jednom - Clubhotel Riu Funana so sesterským komplexom Riu Garopa, to je dvojnásobné potešenie z prepojených areálov a ich vybavenia.

DVOJITÁ ZÁBAVA ZA NEZMENENÚ CENU

Komfort vášmu pobytu na izbách dodá minibar, satelitná televízia s plochou obrazovkou a rýchlovarná kanvica, vďaka ktorej si sami uvaríte lahodný čaj alebo kávu. V klube Pacha sa tancuje až do rána, v RiuArt ateliéri si zase môžete vyskúšať svoju remeselnú zručnosť.

Hotelový komplex Riu Funana leží na juhu ostrova Sal, v blízkosti mestečka Santa Maria (1,5 km) a približne 15 km od letiska. Hotel je prepojený so sesterským komplexom Riu Garopa, taktiež náležiacemu k známemu hotelovému reťazcu Riu, a leží priamo na začiatku nádhernej piesčitej pláže Ponta Preta, dostatočne oddelený od ruchu ďalších miestnych hotelov.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Clubhotel Riu Funana je pripravený na hostí z celého sveta, ktorým má rozhodne čo ponúknuť - od vyberanej kuchyne až po animačné programy. V areáli rezortu nájdete hlavnú reštauráciu, kde sa hostia stravujú formou bufetu v rámci all inclusive, a 4 tematické reštaurácie - kapverdskú, ázijskú, africkú a barbecue. Návštevníci si môžu vybrať, v ktorom z 5 barov sa nechajú obslúžiť, alebo do ktorého z 2 priestranných bazénov sa ponoria. Jeden z nich je v zimných mesiacoch dokonca vyhrievaný a nečinne poležať si môžete v relaxačnej vírivke. Telo si môžu návštevníci rozhýbať vo fitness centre, na tenisových kurtoch alebo na ihrisku pri plážovom volejbale. Ak radi pokúšate šťastie, nebude vás treba dvakrát lákať na hracie automaty a biliard. Deti sa zabavia vo vlastnom bazéniku alebo v detskom klube. V priestore vstupnej haly je možné využívať wi-fi zdarma.

Izby

Izby v Club Hoteli Riu Funana štandardne disponujú stropným vetrákom, klimatizáciou, minibarom, trezorom, satelitnou televíziou s plochou obrazovkou a telefónom. Priamo na izbe si môžete uvariť kávu alebo čaj vďaka rýchlovarnej kanvici a vlasy si komfortne osušíte hotelovým fénom. Vlastné sociálne zariadenie zahŕňa kúpeľňu so sprchou a toaletu. K izbe patrí tiež balkón či terasa a to buď s výhľadom do záhrady, alebo na more. V prípade, že vás cestuje na dovolenku viac a chcete bývať spolu, nie je problém požiadať o prístelku do izby.

Pláž

Hotel leží vedľa nádhernej piesčitej pláže, vybavenej lehátkami a slnečníkmi. Pláž sa rozprestiera kilometre smerom na sever, ale ak sa vydáte na opačnú stranu, dorazíte po necelom kilometri k majáku označujúcemu najjužnejší cíp ostrova a pokračujúc v ceste sa dostanete až do centra Santa Marie. Na pláži priamo pri hoteli nájdete bar Praia Sal, ihrisko na volejbal a centrum vodných športov Aquatic Sports.

Aktivity

Škála aktivít, ktorým sa dá venovať v hoteli Riu Funana, je neskutočne široká. Ak dávate prednosť aktívnemu vyžitiu, sú pre vás ako stvorené dva bazény, fitnes centrum, tenisový kurt a ihrisko na plážový volejbal. Venovať sa tu dá aj aktivitám, ako je aquagymnastika, biliard alebo stolný tenis. Kto chce, môže si požičať kajak, ísť sa šnorchlovať, zastrieľať si z pušky alebo sa venovať jednému z vodných športov, kvôli ktorým sa sem schádzajú nadšenci z celého sveta - surfingu, windsurfingu a kitesurfingu. Ženy určite ocenia prítomnosť kaderníka a hotelového butiku, kde si môžu nakúpiť maličkosti pre seba a darčeky pre svojich blízkych. Deti od 4 do 12 rokov zabaví skúsený personál v detskom klube a dohliadne na ne aj pri šantení v detskom bazéne. Pre všetkých unavených návštevníkov je denne otvorené Renova Spa wellness centrum, kde sa môžu nechať rozmaznávať najrôznejšími liečivými procedúrami a masážami. Večer si môžete dobiť baterky vo vychýrenom klube Pacha, kde sa tancuje a pije až do rána. A v neposlednom rade by ste si nemali nechať ujsť návštevu RiuArt ateliéru, kde môžete nechať prehovoriť svoje umelecké ja.

Stravovanie

Stravovanie v Club Hoteli Riu Funana prebieha formou all inclusive, a to plných 24 hodín denne. Raňajky sú kontinentálne, v bufete si vyberiete z rôznych druhov ovocia, pečiva, syrov, salám, marmelád a ďalších dobrot. Formou bufetu prebiehajú aj obedy a večere. Ak sa radi nechávate obslúžiť, so všetkým, čo k tomu patrí, využite jednu z tematických reštaurácií. Je len na vás či zamierite do africkej, ázijskej, kapverdskej a grill-reštaurácie špecializovanej na mäso. O malé občerstvenie pod zub nebude núdza po celý deň, rovnako ani o alkoholické a nealkoholické nápoje.