Open navigation

Odjo dAgua
späť na Kapverdy

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Odjo dAgua je tým správnym miestom pre milovníkov menších rodinných hotelov s útulným prostredím a prívetivým personálom. A naviac ponúka ten najlepší výhľad na pláž Santa Maria.

Útulný rodinný HOTEL V SRDCI rybárskeho mestečka

Majitelia hotela patria k tradičnému muzikantskému rodu a kladú dôraz na kapverdské tradície a zvyky. Skrátka ideálne miesto pre návštevníkov, ktorí nemajú radi anonymitu veľkých hotelov.

Hotel Odjo dAgua sa pýši jedinečnou polohou na juhu ostrova Sal, jedného z Kapverdských ostrov. Hotel je vystavaný na kamenistom výbežku zasahujúcom do Atlantického oceánu, a tak svojim návštevníkom poskytuje ten najlepší výhľad na záliv Santa Maria. Vzdialenosť od letiska je približne 17 km, takže transfer do hotela ubehne prakticky za okamih. Návštevníkov iste poteší aj skutočnosť, že hotel leží čo by kameňom dohodil od centra mestečka Santa Maria, takže za teplých večerov môžu vyraziť za zábavou do reštaurácií či barov v meste.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Útulný malý hotel Odjo dAgua ponúka 50 krásnych izieb, delených do troch kategórií. Záleží len na vás, či dáte prednosť priestrannejším suitám, alebo klasickým izbám. Súčasťou hotela je vstupná hala s recepciou a ochotným personálom, reštaurácia s výhľadom na šíre more a tri bary, kde môžete s blízkymi posedieť nad zmrzlinou či tropickým džúsom, alebo zahnať hlad drobným snackom. Prvý z barov je pripojený k hlavnej reštaurácii, druhý leží na úrovni mora a tretí nájdete dolu na pláži.

Priamo v areáli hotela si môžete zaobstarať aj suveníry z dovolenky, ak však máte radi väčší výber, stačí vyraziť do centra Santa Marie a prebádať obchody s pamiatkami tam. Súčasťou hotela je aj prekrásny bazén, ukrytý v tieni stromov, ktorý poskytuje prostredie ako stvorené pre čítanie a relaxáciu počas horúcich dní. Lehátka aj slnečníky umiestnené okolo bazéna sú hotelovým hosťom k dispozícii zdarma. Od terasy s bazénom vedú schody priamo na pláž patriacu k hotelu. Za poplatok sa môžete pripojiť k internetu a byť tak stále v kontakte s rodinou či priateľmi.

Izby

Ako už bolo povedané, v hoteli sa nachádzajú tri typy izieb. Klasické izby s dvoma posteľami, malé suity s izbou navyše, kde môžu bývať oddelene vaše deti, alebo suity s dvoma manželskými posteľami a obývacou miestnosťou. Súčasťou vybavenia každej izby je individuálna klimatizácia, telefón a televízia so satelitným príjmom. Kúpeľňa so sprchou je dostatočne priestranná, dámy iste ocenia sušiče na vlasy a samozrejmosťou je vlastné WC. Za poplatok môžete využívať minibar a trezor. Každej izbe prináleží vlastný balkón alebo terasa, z ktorých sa vám naskytne nádherný výhľad.

Pláž

Pláž Santa Maria, jedna z najkrajších na Kapverdských ostrovoch, sa rozprestiera priamo pod hotelom. Môžete sa po nej vydať akýmkoľvek smerom a stále budete mať pred očami žiarivé piesočné pobrežie obmývané azúrovými vodami Atlantiku. K hotelu patrí útulná malá časť pláže, kde si môžete za poplatok rezervovať lehátko a slnečník. Za vratnú zálohu vám navyše personál hotela požičia praktickú osušku, ktorá sa vám bude hodiť najmä večer, keď zosilnie vietor od mora. Kúsok od vody stojí plážový bar, v ktorom vás priateľskí barmani obslúžia čerstvými ovocnými džúsmi, lahodnou zmrzlinou alebo drobným dezertom.

Aktivity

Hotel Odio dAgua ponúka predovšetkým pokojnú relaxačnú dovolenku, ale nájdete tu aj adrenalínové aktivity. Ak v sebe nájdete odvahu napríklad na windsurfing, kitesurfing alebo klasický surfing potrebné vybavenie obstaráte v požičovni na pláži, rovnako si v nej môžete zaistiť služby súkromného inštruktora, ak patríte medzi začiatočníkov. Na pláži funguje i potápačské stredisko, ktoré by ste nemali minúť. Priamo v hoteli si môžete zahrať biliard s priateľmi alebo si dopriať jednu z mnohých úžasných masáží, ktoré ponúkajú tunajšie kúpele. Či už si vyberiete čínsku, relaxačnú alebo hĺbkovú masáž, záleží iba na vás. Výbornou voľbou je aj aromaterapia, pedikúra alebo ošetrenie rúk a tváre. Ak sa nechcete po celý čas pobytu zdržiavať len v hoteli alebo blízkom centre mesta, vyrazte na trimaránoch spoznávať susedný ostrov Boa Vista alebo si prenajmite štvorkolku, na ktorej sa môžete preháňať po piesočných dunách ostrova Sal. Večery v hoteli vám spestrí tradičná hudba - majitelia patria do dynastie pôvodných kapverdských hudobníkov a radi svojich hostí zoznamujú s tunajšiou kultúrou a zvykmi. Pravý kapverdský nočný život sa vydajte okúsiť do Pub Q Baru, kde môžete tancovať, spievať a piť, až kým vás nenájde ráno.

Stravovanie

V cene bežných zájazdov sú raňajky formou bufetu. Podľa chuti si môžete vybrať z množstva čerstvého ovocia, syrov, salám a marmelád, samozrejmosťou sú toasty, rôzne druhy pečiva, keksy, čokoládový krém a mnoho ďalšieho. Ak si nechcete každý deň zháňať jedlo na vlastnú päsť, využite možnosť priplatiť si polpenziu. Lahodnú večeru tak dostanete rovno naservírovanú a odpadnú vám všetky ďalšie starosti.