Open navigation

Hotel Royal Decameron Boavista
späť na Kapverdy

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Skvelú dovolenku za rozumnú cenu si užijete na kapverdskej Boa Viste v hoteli Royal Decameron Boavista. Hotel má ideálnu polohu na dlhej piesočnej pláži, bývanie v útulných bungalovoch a postará sa vám o more zábavy vo dne i v noci.

Disco bar a zábava na pláži až do rána

Štvorkolky a vodné športy potešia milovníkov adrenalínu, priestranný amfiteáter so zábavnými show uspokojí milovníkov kultúry, fitness a tenisové kurty zabavia športových nadšencov.

 

Hotel Royal Decameron leží priamo na jednej z najkrajších kapverdských pláží, Praia de Chaves. Vzdialenosť od letiska Rabil je zhruba 3 kilometre. Z pláže i z hotelovej terasy môžete sledovať nádherné západy slnka nad Atlantikom. Hlavné mesto ostrova Boa Vista, ktorým je Sal Rei, je vzdialené zhruba 10 kilometrov, nie je teda problém podniknúť peší výlet do mesta po pláži, prípadne si objednať taxík či požičať auto. Celkovo vzaté na Kapverdských ostrovoch len ťažko nájdete hotel, ktorý by bol výhodnejšie situovaný.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Hotel sa pýši kategóriou 4*, je čistý a dobre udržiavaný a ladený do pokojných prírodných tónov. Vo vstupnej hale s recepciou pracuje milý a jazykovo vybavený personál, ktorý vám bude k dispozícii po celú dobu pobytu. Súčasťou hotela sú dve reštaurácie a viacero barov, v ktorých si môžete v rámci all inclusive objednávať alkoholické i nealkoholické nápoje. Cestou na pláž natrafíte na snack bar, kde sa môžete zároveň posilniť a obstarať si vodné a plážové vybavenie. Ak vás vyčerpajú vodné radovánky, ďalší bar sa nachádza priamo na pláži. V hotelovom areáli je vám k dispozícii jeden bar pri hlavnom bazéne, druhý pri menšom bazéne medzi bungalovmi. V disco-bare sa o náladu stará kapverdský DJ a miestne letné hity dodajú vašej exotickej dovolenke ten správny šmrnc.

K hotelu patria dva bazény. Väčší z nich je umiestnený hneď vedľa hlavnej budovy, priamo pod reštauráciou. Nevšedné architektonické riešenie prakticky rozčleňuje bazén na jednotlivé zóny, ktorými sú napríklad vírivka a plytký bazén pre deti. Samozrejmosťou sú lehátka a osušky zdarma. Ak zatúžite uniknúť od ruchu animačných programov a všadeprítomnej hudby, zamierte k menšiemu bazénu, je stále dosť veľkorysý a navyše bokom od víru ľudí.

Oko poteší udržiavaná záhrada, ktorá sa rozprestiera okolo hotela. K wi-fi sa pripojíte na recepcii pri bazéne (za poplatok). V prípade zdravotných ťažkostí sa o vás postarajú v ošetrovni s kvalifikovaným personálom. Ak zvažujete, kde usporiadať konferenciu alebo firemnú akciu, Royal Decameron je tým správnym miestom. Okrem toho, že si tu príjemne odpočiniete, je vám v hoteli k dispozícii veľká konferenčná sála, ideálna pre podobné príležitosti.

 

Izby

Hotel Royal Decameron ponúka ubytovanie v hlavnej budove a niekoľkých poschodových bungalovoch obklopujúcich bazén. Vďaka dômyselnému riešeniu majú všetky izby súkromnú terasu alebo balkón s výhľadom na pláž. Každá z izieb samozrejme disponuje vlastným sociálnym zariadením, ktoré pozostáva z kúpeľne so sprchou/vaňou a z toalety. V izbách vás počas horúcich popoludní príjemne schladí klimatizácia, a ak budete mať chuť, môžete si dlhé chvíle spríjemniť televíziou s obsiahlou ponukou zahraničných programov. K vybaveniu izieb patrí tiež telefón a za malý poplatok môžete využiť trezor. V prípade, že si zvolíte možnosť ubytovania „Suite“, získate navyše priestornú obývaciu izbu s chladničkou, kuchynkou a balkónom alebo terasou. Zo všetkých balkónov a terás je nádherný výhľad na oceán, pri ktorom si môžete nerušene vychutnať svoju rannú kávu alebo lahodný koktejl.

 

Pláž

Royal Decameron leží priamo na pláži Praia de Chaves, ktorá býva označovaná za najkrajšiu pláž Kapverdských ostrovov. Tvorí ju kilometre dlhý a desiatky metrov široký pás žiarivo bieleho piesku, omývaného vlnami Atlantického oceánu. Na pláži je vám okrem baru s nápojmi a drobným občerstvením k dispozícii dostatok lehátok a slnečníkov, ktoré môžete využívať úplne zdarma. Len v hlavnej sezóne si treba dať pozor, aby sa všetky neobsadili do vášho príchodu. Pokiaľ ale netrváte na tom, aby ste ležali zrovna na lehátku, a uvelebíte sa priamo vo vyhriatom piesku, budete mať pre seba desiatky metrov voľnej pláže, kde môžete len tak leňošiť v horúcich lúčoch tropického slnka.

Aktivity

Ku kvalitným dovolenkám už tradične patria animačné programy, ktoré na vás čakajú aj v Hoteli Royal Decameron. Pri rôznych typoch programov sa pobavíte, rozhýbete a v neposlednom rade sa zoznámite s kapverdskou kultúrou. Zábava v podobe nočných programov sa rozprúdi po zotmení. Tancovať a piť tu vydržíte až do bieleho rána, pri karaoke a tanečných súťažiach môžete ohúriť svojim speváckym a pohybovým nadaním. Tí najmenší sa vybláznia v dvoch malých bazénoch a spoločensky vyžijú v detskom klube, disco si užijú skôr tí starší. Športovci si vybijú energiu vo fitness centre alebo na jednom z dvoch tenisových kurtov, pokojnejšie typy zase ocenia možnosť nechať sa rozmaznávať v spa & beauty centre, kde si zharmonizujú telo aj myseľ. Športoviská prilákajú malých i veľkých nadšencov, môžete si tu zahrať futbal s miestnymi alebo popustiť uzdu fantázii a vymyslieť si vlastné hry. Veľkou prednosťou hotelu je pôsobivé divadlo pod šírym nebom, kam sa bez problémov vojdú všetci návštevníci. V ponuke hotela nájdete aj výlety na štvorkolkách alebo plavbu katamaránom.

 

Stravovanie

V hoteli sú vám k dispozícii dve reštaurácie – jedna s obsluhou a jedna samoobslužná, kde si v rámci all inclusive sami vyberiete z pestrej ponuky to, na čo máte práve chuť. Tešiť sa môžete na čerstvé ovocie a zeleninu, ryby, salámy, syry, širokú ponuku príloh a ďalšie dobroty. All inclusive program (10.00 až 24:00) zahŕňa raňajky, obed, večeru, ľahké občerstvenie v priebehu dňa (ak sa do vás ešte niečo vojde) a neobmedzené množstvo alkoholických a nealkoholických nápojov.