Open navigation

Hotel Morabeza
späť na Kapverdy

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Morabezu si rozhodne s ničím nezameníte. Je vybudovaná v krásnom koloniálnom štýle a tunajší zamestnanci nerobia nič polovičato – sú pripravení starať sa o váš stopercentný servis.

POHOSTINNOSŤ VO SVOJEJ NAJRÝDZEJŠEJ PODOBE

Nebavia vás animačné programy? Tu sa ich obávať nemusíte. Hotel Morabeza si vyberajú pre svoj pobyt obchodníci, lekári, právnici a politici, ktorí si tu chcú užiť hlavne zaslúžený kľud. A presne to sa im tu úspešne darí.

Hotel Morabeza sa nachádza na juhu kapverdského ostrova Sal, na okraji mestečka Santa Maria hneď vedľa rovnomennej pláže. Do centra mestečka, kde sídli množstvo reštaurácií, barov a malých obchodíkov, je to približne 0,5 km, vzdialenosť od letiska je 15 km. Názov hotela Morabeza znamená v kreolčina pohostinnosť alebo tiež vľúdnosť a presne toho sa v hoteli dočkáte. Ak chcete spoznať tradičnú atmosféru koloniálnej Afriky, je pre vás tento hotel tou najlepšou voľbou.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Hotel je postavený v typicky Kapverdskom štýle, takže vás tu budú obklopovať prírodné farby, užijete si posedenie na nádherných terasách a drevenom nábytku s pohľadom na rozkvitnuté kríky a kvety v celom areáli. Vo vstupnej hale s recepciou obdržíte informačné noviny La Gazette Morabeza, v ktorých sa dozviete všetko podstatné o vybavení a chode hotela.

Súčasťou hotela je hlavná reštaurácia, kde sa hostia stravujú formou bufetu, na vašu návštevu sú pripravení v ďalších 3 reštauráciách typu a la carte a v 3 baroch v areáli. Využiť môžete kaderníctvo v blízkosti recepcie, obchod so suvenírmi alebo jeden z 3 bazénov. Obchodníci, manažéri a businessmani, ktorí tento hotel radi navštevujú, ocenia prítomnosť dvoch konferenčných sál s dataprojektormi, wi-fi pripojenie za poplatok alebo internetový kútik. Hotel Morabeza okrem obchodníkov a starších párov radi navštevujú aj športovci, ktorých okrem minigolfu, 2 tenisových kurtov a telocvične, ktoré patria priamo k hotelu, nadchne aj blízkosť vodného centra Surf Zone alebo potápačskej školy Diving Center Scubateam.

Izby

Súčasťou klasickej izby je ventilátor a individuálna klimatizácia, vďaka ktorej si nastavíte teplotu tak, aby vyhovovala vám, a nemusíte sa prispôsobovať teplote jednotne nastavenej pre celý hotel. Vybavenie izieb dopĺňa tiež telefón, televízia so satelitným prijímačom, mini chladnička a trezor. Ku každej izbe patrí vlastné sociálne zariadenie (kúpeľňa s vaňou alebo sprchou, WC a sušič vlasov) a balkón alebo terasa, z ktorých sa vám naskytne buď pohľad do krásne udržiavanej záhrady, alebo priamo na pláž. Ak si neviete predstaviť bývanie bez výhľadu na oceán, môžete si za príplatok rezervovať izbu orientovanú na juh. Ak potrebujete počas dovolenky vybavovať pracovnú korešpondenciu alebo budete chcieť len tak surfovať po internete, na recepcii vám za malý poplatok zabezpečia wi-fi pripojenie.

Pláž

Hotel leží 20 metrov od pláže Santa Maria, ktorá je podľa mnohých jednou z najkrajších na celých Kapverdských ostrovoch. Pláž je kilometre dlhá, pokrytá pieskom a časť patriaca k hotelu je vybavená lehátkami a slnečníkmi. Hostia, ktorí majú zaplatenú polpenziu či plnú penziu môžu využívať lehátka aj slnečníky zdarma, tí návštevníci, ktorí si platia iba raňajky, si musia za plážové vybavenie priplatiť. Všetkým hosťom bez rozdielu však hotel poskytuje plážové osušky. Neďaleko lehátok nájdete plážový bar hotela Morabeza, kde je možné zakúpiť chladené nápoje, zmrzlinu alebo napríklad sandwich na zahnanie hladu.

Aktivity

Hotel Morabeza je vyhľadávaný skôr majetnejšou klientelou, ktorá si tu rada užije pokojný a ničím nerušený pobyt. Preto nečakajte žiadne hlučné animačné programy. V Morabeze vás nikto nebude nútiť, aby ste sa zúčastnili tancov, hromadných závodov či hier. Záleží len na vás, ako sa zabavíte. Môžete si zahrať tenis na jednom z dvoch kurtov s betónovým povrchom, dať si partičku minigolfu s priateľmi, poraziť partnera v biliarde alebo vyskúšať pevnú ruku pri lukostreľbe.

K škále možností aktívneho vyžitia patrí stolný tenis, plážový volejbal, petanque, šípky, fitness či stolné hry. Na večery je zaistený kultúrny program, v ktorom vystúpia tradičné kapverdské kapely. Hneď pri hoteli sa nachádzajú dve športové centrá - potápačské a rybárske. V tých si môžete objednať plavbu presklenou loďou po mori, výlet na lov najväčších tu žijúcich rýb alebo potápanie medzi koralovými útesmi. Využiť môžete aj služby stanice vodných športov Surf Zone, kde vás skúsení inštruktori hovoriaci po anglicky, francúzsky, španielsky, portugalsky a taliansky zoznámia s nástrahami i radosťami surfingu, windsurfingu a kitesurfingu. Za poplatok máte možnosť dopriať svojmu telu relax pri tradičnej masáži, požičať si auto alebo vyraziť na výlet na blízky ostrov Boa Vista. Počas vianočných sviatkov a na Nový rok hotel chystá pre svojich hostí špeciálny program a slávnostné menu, preto sem mnoho návštevníkov mieri práve koncom decembra.

Stravovanie

V cene pobytu sú zahrnuté raňajky formou bufetu. Z pestrej ponuky si môžete dopriať čerstvé ovocie, cereálie, džemy, palacinky, vyprážané či varené vajcia, pečivo, syry, šunku, skrátka úplne všetko, čo si len dokážete predstaviť. Ak sa nechcete už o nič starať, nie je problém priplatiť si polpenziu (večera sa podáva formou menu a dostanete k nej čaj, kávu alebo vodu) alebo plnú penziu. Obed sa podáva rovnako formou bufetu. Ak dostanete chuť na tradičnú kapverdskú kuchyňu alebo skôr na niečo exotické, sú vám k službám v hotelových reštauráciách alebo môžete podniknúť výlet do jednej z reštaurácií v Santa Marii.