Open navigation

Hotel Akassia Swiss Inn Resort
späť na Egypt

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Cestujete s malým dieťaťom a dúfate, že sa bude môcť bezpečne kúpať v pokojnom mori s plytkým piesčitým dnom? Presne také more prísluší hotelu Akassia Swiss Inn Resort.

KÚPANIE AJ PRE NAJMENŠÍCH

Máte radosť z toho, že sa vaše ratolesti bezpečne vykúpu, ale vy by ste radi skúsili niečo iné? Využite služby tunajšieho potápačského centra a vyberte si z kurzov pre začiatočníkov i pre pokročilých.

Veľkolepý hotel Calimera Akassia leží v oblasti Marsa Alam, po boku krásnej piesčitej pláže asi 27 km od rybárskeho mestečka El Quseir a 40 km severne od medzinárodného letiska Marsa Alam. Do El Quseir sa dostanete niekoľkokrát týždenne platenou hotelovou dopravou.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Rozľahlý komplex hotela Calimera Akassia tvorí niekoľko budov rozmiestených v príjemnej záhrade. V areáli nájdete bazény s aquaparkom, recepciu, zmenáreň, bankomat, jednu hlavnú reštauráciu a 3 špecializované (medzinárodnú, egyptskú a gril reštauráciu), krčmičku so šípkami a biliardom, lobby bar, bar pri bazéne, bar na pláži, disko bar, obchody, beduínsky stan s vodnými fajkami, lekársku ordináciu a lekáreň. Vo vonkajších bazénoch sa zabaví určite každý, deti v oddelených detských častiach, ostatní sa osviežia napríklad v bazéne s morskými vlnami. Na brehoch bazénov môžete využiť sprchy, slnečníky, ležadlá aj osušky. Profesionálnych športovcov a závodných plavcov určite zaujme olympijský bazén, v ktorom môžu trénovať hoci aj v zime. Pokiaľ sa nezaobídete bez internetu, využite pripojenie v počítačovom kútiku zadarmo, alebo wi-fi na izbách za poplatok.

Izby

Pre pobyt v Calimera Akassia si môžete z ponúkaných typov izieb vybrať štandardnú, rodinnú (2 spálne), s výhľadom na more alebo pre handicapovaných klientov. V izbách nájdete všetko vybavenie potrebné pre príjemnú dovolenku: vlastnú kúpeľňu s wc, satelitnú televíziu, klimatizáciu, telefón, trezor a minibar (za poplatok s nápojmi). K dispozícii máte aj vlastný balkón alebo terasu, z ktorej si vychutnáte relax na čerstvom vzduchu.

Pláž

K hotelu patrí 500 metrov dlhá pláž, pokrytú lákavým zlatistým pieskom. Na rozdiel od mnohých iných pláží v blízkosti, táto má vstup do mora vhodný aj pre deti - more tu vytvorilo zaujímavý prírodný bazén s plytkým piesčitým vstupom, ohraničený koralom. Myslelo sa však aj na plavcov, tí majú prístup do mora umožnený aj cez mólo. Pláž je vybavená tak, aby vám na nej nič nechýbalo; nájdete tu bar, sprchy, toalety, slnečníky, osušky, lehátka a podložky na pohodlnejšie leňošenie.

Aktivity

V hoteli Calimera Akassia si užijete ako odpočinok, tak šport a cestovanie – záleží len na tom, čo vás najviac zaujme. Rozhodujete sa medzi exkurziou do starodávneho Luxoru, púštnym safari, jazde na koňoch alebo ťavách, plážovými hrami, štvorkolkami alebo zábave na nočných show? Vyskúšať môžete postupne všetko. Odpočinok si doprajete vo forme bazénov, masáží, vírivky, kozmetických alebo kaderníckych zákrokov, trochu pohybu zase pri tenise (klasickom i stolnom), aerobiku, plážovom volejbale a futbale, šípkach alebo fitness cvičení. K hotelu patrí vlastné potápačské centrum, ktoré organizuje kurzy aj pre začiatočníkov. Večery vám vyplní živý spev, disko či orientálne show.

Stravovanie

Počas pobytu v hoteli Calimera Akassia rozhodne nebudete trpieť hladom. Vďaka all inclusive balíčku tu na vás čakajú raňajky, neskoré raňajky, obed, popoludňajšiu kávu / čaj so zákuskom, zmrzlinu, večeru aj neskorú večeru (hlavné jedlá sú formou bufetu). K tomu máte raz za pobyt zdarma možnosť večere v orientálnej reštaurácii a za poplatok v reštaurácii s medzinárodnou kuchyňou. Od 10:00 do 24:00 môžete vypiť toľko rozlievaných alkoholických a nealkoholických nápojov miestnej výroby, koľko dokážete.