Open navigation

Rohannou Beach Resort
späť na Egypt

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Pre tých, ktorým pri cestovaní záleží aj na zachovaní životného prostredia v danej destinácii a berú ohľad na trvalo udržateľný rozvoj, je na egyptskom pobreží určený hotel Rohannou Beach.

HOTEL PRE ekoturistov

Tento moderný päťhviezdičkový hotel využíva predovšetkým obnoviteľné zdroje a podieľa sa na zachovaní miestneho koralového útesu. V hoteli je k dispozícii len 80 izieb, bude teda vyhovovať hlavne tým, ktorí neholdujú masovému turizmu.

Rohannou Beach Resort (môžete ho nájsť aj pod starším názvom Rohan Swiss Inn Resort) je nový hotel, orientovaný na ekoturistiku. K svoje prevádzke využíva obnoviteľné zdroje a architektúrou sa snaží čo najviac priblížiť tradičným egyptským stavbám, ale hlavne sa snaží o záchranu jedinečného koralového pobrežia, ktoré je podľa niektorých druhým najkrajším v Egypte. Hotel je vzdialený asi 70 km od medzinárodného letiska Marsa Alam a iba 10 km od najstaršieho prístavu na brehoch Červeného mora - El Quseir.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Hostia sú ubytovaní v štýlových kupolovitých domčekoch, ktoré sa snažia maximálne priblížiť tradičnému egyptskému štýlu, ale pritom zachovať požadovanú kvalitu päťhviezdičkového hotela. V hlavnej budove nájdete vstupnú halu s recepciou, kam sa môžete obracať so svojimi prianiami a žiadosťami. V celom areáli sa zdarma pripojíte k wi-fi, či už pracovne, alebo za účelom zábavy. K ďalšiemu vybaveniu hotela patria 4 reštaurácie (2 vnútri a 2 vonku), kút s vodnou fajkou, obchody so suvenírmi, niekoľko barov a bazénov alebo potápačské centrum.

Izby

V hoteli nájdete celkom 80 izieb rôznych kategórií. Všetky sú vybavené klimatizáciou, satelitnou televíziou, trezorom, telefónom a minibarom, ku každej patrí vlastná kúpeľňa s WC. Nielen spoločné priestory hotela, ale aj izby sú pokryté wi-fi signálom, ktorý môžete využívať úplne zadarmo. Za príplatok je možné ubytovať sa v rodinných izbách alebo v izbe s výhľadom na more.

Pláž

K hotelu prilieha útulná piesčitá pláž, dobre chránená pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich i pred nepriazňou počasia. Do mora sa vstupuje cez koralové podložie, je preto vhodné mať so sebou obuv do vody. Pred slnkom sa môžete schovať na lehátkach v tieni slnečníkov alebo vyhľadať prístrešie tunajšieho baru.

Aktivity

Rohannou Beach Resort síce neponúka toľko športového vybavenia ako niektoré iné hotely, ale ak si nejdete na dovolenku zrovna zahrať tenis alebo plážový volejbal, iste vám to nebude prekážať. Užijete si tu totiž veľa inej zábavy, k tej, ktorá rozhodne stojí za vyskúšanie, patrí potápanie a šnorchlovanie na tunajšom korale. Okrem toho si ale vyskúšate aj safari, jazdu na koňoch či ťavách, plavbu na netradičných lodiach, posedenie v shisha kútiku s vodnou fajkou, aqua centrum či vnútorné i vonkajšie spa, alebo sa vydajte za nákupom suvenírov na pamiatku. Ak chcete podniknúť zaujímavý výlet, vyberte sa do neďalekého mestečka El Quseir, úchvatného starovekého prístavu. Pokiaľ sa vám ale nechce v africkej horúčave nikam chodiť, zabavte sa v televíznej a hracej miestnosti, deti môžete nechať hrať sa v miniklube alebo ich zveriť na stráženie zodpovednému personálu.

Stravovanie

All inclusive v Rohan Swiss Inn Resorte zahŕňa plnú penziu formou bufetu, desiatu a olovrant, kávu alebo čaj a navyše 20% zľavu na návštevu a la carte reštaurácií (stredomorská a rybia). Okrem delikatesných jedál sa môžete počas dňa osviežiť v bare pri bazéne miestymi rozlievanými nápojmi, či už alkoholickými alebo nealkoholickými.