Open navigation

Hotel Arabia Azur
späť na Egypt

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Veľkou prednosťou hotela Arabia Azur je jeho poloha. Rozkladá sa na brehu dvoch umelých lagún s priezračnou a pokojnou vodou, ktorú zvládnu aj malé deti bez plaveckých skúseností.

NÁVRAT DO Modrej lagúny

To ale neznamená, že by bol hotel vyhradený len pre rodiny s malými deťmi. Myslia tu aj na návštevníkov, ktorí sa chcú spoločensky zabaviť - tunajšia diskotéka s dobre zásobovaným barom funguje až do druhej hodiny ráno.

Malebný hotel s príjemným rodinným prostredím Arabia Azur Resort nájdete v blízkosti centra Hurghady (cca 3 km), len 8 km od letiska. Hotel leží priamo na brehu mora pri dvoch veľkých lagúnach, navzájom od seba oddelených koralovým útesom.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Hotel je skvele pripravený na príchod rodín s deťmi, ale krásnu dovolenku si v ňom užijú aj jednotlivci alebo páry bez detí. Útulné dvojposchodové budovy sú zoskupené okolo priestranného (v zime vyhrievaného) bazéna a dvoch umelo prehradených lagún, ktoré prinášajú návštevníkom teplé vody Červeného mora, ale bez zradných vĺn. Vybavenie hotela zahŕňa lobby s barom a voľným wi-fi pripojením, bankomat, knižnicu, 4 bufetové a 4 špecializované reštaurácie. Hotel tvorí spolu so susedným hotelom Bel Air Azur jeden komplex, ktorého možnosti môžu (s výnimkou hlavných-bufetových reštaurácií) hostia oboch častí ľubovoľne využívať.

Popíjať môžete v jednom zo šiestich barov (bar nájdete napríklad na pláži, v lobby či pri bazéne), večer sa zabavíte pri animačných programoch alebo na diskotéke, ktorá prebieha až do 2 hodín ráno. Za poplatok je vám k dispozícii internetová kaviareň, limuzína, klinika a potápačské centrum. V blízkosti hotela nájdete obchody so suvenírmi, reštaurácie alebo kaviareň.

Izby

Farebne zladené izby vám po dobu vášho pobytu poskytnú nielen estetický pôžitok, ale aj všetko praktické vybavenie. Súčasťou každej izby je kúpeľňa s wc, sušič vlasov, klimatizácia, dopĺňaný minibar (zadarmo každý deň voda a vybrané nealkoholické nápoje), telefón, satelitná televízia, trezor a set na prípravu kávy či čaju. Ako relaxačná zóna poslúži balkón alebo terasa, ktoré tiež patria k izbe.

Pláž

Na hotelovej pláži budete iste tráviť mnoho času. Jemný piesok sa tu kombinuje s koralovým útesom, tvoriacom dve príjemné lagúny. V lagúnach a na malej pláži je vstup do mora pozvoľný, pri korali vám cestu zjednodušia schodíky ústiace do vody. Na pláži, rovnako ako pri bazéne, nájdete lehátka, slnečníky, podložky a osušky, ktoré môžete využívať celkom bez poplatku. K osvieženiu vám poslúži plážový bar a k umytiu od soli sprcha.

Aktivity

Arabia Azur Resort si za svoj cieľ vyberajú najmä milovníci šnorchlovania a farebného podmorského života. Rovnako pestrý ako tunajší koralový útes je aj program voľnočasových aktivít. Či už obľubejete tenis, squash, biliard, snooker alebo posilňovňu, to všetko tu môžete využívať celkom zadarmo. Za saunu, kozmetiku, masáže, vírivky, parné kúpele, školu potápania, kurzy windsurfingu a prenájom lodiek si už priplatíte. Pre deti od 2 do 12 rokov je vyhradený kútik s ihriskom, detský domček na hranie, špeciálna herňa v hlavnej budove aj detský bazén. Na všetkých týchto miestach na vašich potomkov dohliada skúsený personál.

Stravovanie

Rovnako ako iné kvalitné štvorhviezdičkové hotely ponúka aj Arabia Azur Resort all inclusive stravovanie. To znamená raňajky, obedy a večere formou bufetu, k tomu teplé aj studené nápoje a rozlievané alkoholické i nealkoholické nápoje miestnej výroby (10: 00-02: 00). Ak ste zvyknutí na popoludňajšiu kávu / čaj so zákuskom, ani o tie tu neprídete. Ako bonus k tomu dostanete lahodnú zmrzlinu. Ak vás večerná ponuka bufetu neuspokojí, môžete si za doplatok dopriať servírovanú večeru v pizzerii alebo v a la carte reštaurácii.