Open navigation

Hotel Marathon
späť na Rhodos

Termíny

Už len vybrať si správny termín:

Termíny Trvanie Doprava Strava Cena Vybrať termín

Hodláte stráviť svoju dovolenku na Rhodose hlavne cestovaním po ostrove a nevadí vám, že vybraný hotel neponúka toľko voľnočasových aktivít? Vystačia vám pekné izby a kvalitná strava? V tom prípade budete s hotelom Marathon spokojní.

HOTEL PRE CESTOVATEĽOV

Rozhodne si ale nemyslite, že by ste v tomto hoteli nenašli vôbec žiadne voľnočasové vyžitie. Môžete si tu zahrať biliard, tenis či šípky, vyskúšať vodné športy na pláži alebo sa pripojiť na wi-fi a zasurfovať si pre zmenu chvíľu po internete.

Hotelový komplex Marathon sa skladá z hlavnej budovy a niekoľkých bungalovov umiestnených v krásnej zelenej záhrade. Hotel je situovaný v letovisku Kolymbia na severovýchode ostrova, čo je pre vás ideálne , ak máte v úmysle čo najviac cestovať po Rhodose. Hlavné mesto Rhodos Town je vzdialené asi 20 km, známe mestečko Lindos približne 25 km - k obom premáva autobus zo zastávky hneď pred hotelom. V okolí hotela, ktorý stojí v známej Eukalyptovej ulici, sa nachádza centrum Kolymbie s množstvom taverien, reštaurácií a obchodov.

Zobraziť mapu

Vybavenie

Po príchode do hotela Marathon vás uvíta útulná recepcia a lobby priestory poskytujúce wi-fi pripojenie zadarmo, takže môžete hneď poslať správu domov. Na recepcii je tiež umiestnený trezor, ktorý môžete (za poplatok 2,5 € na deň) využiť na uloženie svojich cenností a dokladov. Jedlom si doplníte sily v hlavnej reštaurácii či v snack bare, na osvieženie vám počas horúcich letných dní poslúži bazén s oddelenou časťou pre deti. Lehátka a slnečníky tú môžete využívať zdarma. Pre deti je tu vybudované detské ihrisko a hrací kútik, dospelí môžu stráviť voľné chvíle na tenisovom ihrisku, pri šípkach alebo na nákupoch v minimarkete.

Izby

Základnou variantou sú dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky, v ktorých nájdete vlastnú kúpeľňu so záchodom, telefón, satelitnú televíziu, chladničku a balkón / terasu. Súčasťou štandardného vybavenia je aj klimatizácia, ktorá funguje zadarmo v období 15.6.-15.9. Po zvyšok roka si za jej používanie musíte priplatiť, hoci mimo letných mesiacov nie sú teploty také vysoké, aby bolo nutné klimatizáciu používať. K dispozícii sú rôzne varianty izieb, napríklad rodinné izby s poschodovými posteľami pre deti.

Pláž

Pláž patriaca k hotelu je pieskovo-kamenistá a natrafíte na ňu asi 400 metrov od areálu. Pozvoľný vstup do mora ocenia rodičia s deťmi, rovnako jako aj turisti so zníženou pohyblivosťou. Využívanie lehátok a slnečníkov na pláži je spoplatnené.

Aktivity

Okrem už spomínaného tenisu a šípok (zdarma) si môžete tiež zahrať biliard alebo vyskúšať najrôznejšie vodné športy (za poplatok). Spoplatnené je tiež využitie internetového kútika, v spoločných priestoroch ale môžete zadarmo chytiť wi-fi. Raz za týždeň organizujú animátori v hoteli večerný zábavný program. Hotel Marathon neponúka toľko aktivít ako väčšina iných hotelov, je totiž vyhľadávaný hlavne cestovateľmi, ktorí by radi spoznali z Rodosu čo najviac a neplánujú stráviť celý deň v hotelovom bazéne (aj keď ani to tu rozhodne nie je problém).

Stravovanie

Pobyt v hoteli Marathon zahŕňa all inclusive stravovanie, čo znamená bufetové raňajky, obedy a večere, popoludňajšiu kávu a čaj a tiež ľahké občerstvenie v priebehu dňa. Posedieť si nad miestnym alkoholickým alebo nealkoholickým nápojom môžete v reštauráciách a baroch podľa ich otváracej doby (celkovo v čase medzi 10:00 a 23:00).